Energetický upír je člověk, v jehož přítomnosti se necítíme dobře, doslova z nás vysává energii. Za pár vteřin si můžete na internetu vyhledat desítky návodů, jak se mu bránit. Nebo nejlépe jak ho poznat a vyhnout se mu, aby nám nemohl ubližovat.

Je opravdu možné, aby se libovolná osoba přiživovala na vaší energii? Aby někdo prostě jen tak přišel a zkazil vám den a sobě tím pomohl? A proč to dělá zrovna vám a ne někomu jinému?

Ano, je to možné, ale nezvládne to sám.  Potřebuje k tomu vaši pomoc. Jste na to dva. Vy mu svým vnitřním nastavením nabízíte to, co hledá. Bez citových bloků ve vaší duši nezmůže vůbec nic. Je to jako každý jiný vztah. Vztah je mezi dvěma a více jedinci. Jeden člověk žádný vztah nevytvoří. Stejně tak emocionální upír potřebuje svůj vhodný protějšek, jinak si neškrtne.

Samozřejmě je jednodušší dívat se na emocionálního upíra jako na viníka. Říct si, že on je špatný člověk a je třeba mít se před ním na pozoru. Co je na tom přitažlivé? Že já za nic nemůžu, já jsem obět. Já jsem ten dobrák, případně chudák.

Přijmu roli oběti. Role oběti je pasivní a pohodlná. Zdánlivě mě nestojí žádnou energii. Naservíruji si trochu rozhořčení, ublíženosti, sebelítosti. „Proč zrovna já?“ Na upíra naházím nějaké ty výčitky, většinou jen ve své hlavě, protože mám strach mu to říct do očí. Kdybych totiž neměla tento strach, neměla bych ani toho upíra. Takže kde je problém?

Kdo může za to, co se děje? Upír, nebo můj strach z něj? Obojí. Jde o vztah a ten je mezi dvěma stranami, ne na jedné z nich.

A co tedy s tím? Hledáme řešení. Načteme si články, jak s upíry jednat, budeme dodržovat pravidla. Učíme se, rosteme. Pokud nefungují jednoduchá pravidla, hledáme jiná řešení. Možná zkusíme měnit upíra. Možná se nám to i povede. A pak narazíme na dalšího a vše je zase pěkně na začátku. Proč? Změnili jsme upíra, ale my jsme pořád stejní.

Možná dojdeme k tomu, že pro trvalé řešení problému je jediná cesta – změnit sebe. Hledáme, učíme se. Poznáváme sebe. Rosteme. Kdo za to může? My nebo upír? My jsme se rozhodli pro změnu. Ale nebyli jsme na to sami, potřebovali jsme k tomu pomoc upíra. Bez něj bychom ani nevěděli, co v sobě máme.

Setkání s energetickým upírem vnímám jako dar. Sleduji, co ve mně vyvolává a jak to dělá. Je jedno, jestli mi to dojde už v průběhu setkání, nebo až po něm, kdy přemýšlím, proč se necítím dobře. S přibývajícími zkušenostmi přichází uvědomění dříve, jsem schopná jednat jinak a sledovat, co a jak se mění. Je to výborná lekce. Energetický upír je jako osobní kouč. Ukazuje nám, co v sobě máme a testuje náš postup. Poctivě. A navíc zdarma. No řekněte, kdo jiný pro vás něco takového udělá? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *